LogRhythm

Obecnie obowiązujące standardy przyzwyczaiły nas do tego, że jedno urządzenie łączy w sobie wiele różnorodnych funkcji. Praktycznie nie pamiętamy już czasów, kiedy telefon pełnił tylko funkcję telefonu, a aparat fotograficzny był tylko i wyłącznie aparatem. Nasze oczekiwania są więc w tym zakresie coraz większe. Decydując się na zakup jakiegoś urządzania, programu, systemu czy aplikacji chcemy, aby dawał nam on maksymalnie dużo możliwości.

logrhythm

W oczekiwania te doskonale wpisuje się system kontroli logów jakim jest LogRhythm. LogRhythm to bynajmniej nie tylko rozwiązania z zakresu SIEM czy zarządzania logami. To również szeroko rozumiane monitorowanie sieci oraz analiza integralności plików.

Jak jednak sugeruje pełna nazwa tej platformy czyli LogRhythm Security Intelligence Platform to przede wszystkim bezpieczeństwo. Jeżeli porównać by wspomnianą aplikację do ochrony zdrowia ludzkiego, to można by powiedzieć, że jest ona nastawiona nie tylko na leczenie, ale przede wszystkim na profilaktykę i zapobieganie chorobom. LogRhythm Security Intellignece Platform został bowiem opracowany w taki sposób, aby wykrywać zagrożenia jeszcze zanim takowe się pojawią i na dobre uaktywnią. Wykrywa on wszelkie podejrzane elementy, które mogą być w jakiś sposób związane z naruszeniem bezpieczeństwa. Samo monitorowanie to jednak zdecydowania za mało. System ten pozwala więc na podjęcie natychmiastowej reakcji i szybkie usunięcie wszelkich zagrożeń.

Zaletą tej aplikacji jest również to, że jest ona niezwykle elastyczna. W związku z tym można ją bez trudu dopasować do konkretnych wymogów i standardów pracy danej firmy.

Reasumujac LogRhythm Security Intellignece Platform oferuje między innymi:

  • wszelkie udogodnienia z zakresu SIEM,
  • pełne monitorowanie sieci (łącznie z znacznikami aplikacji), hosta oraz integralności plików,
  • analizę urządzeń,
  • zarządzanie logami.

Jeżeli zaś chodzi o kwestie praktyczne to LogRhytm Security Intellignece Platform zapewnia między innymi:

  • inteligentną funkcję szukania,
  • całościowe zarządzanie przypadkami,
  • możliwość korzystania z gotowych odpowiedzi,
  • analizę danych w oparciu o materiały graficzne, osiowe czy zestawienia bardziej szczegółowych danych,
  • pakiety automatyzacji zgodności.

Platforma została wyposażona w niezwykle zaawansowane systemy dotyczące rozpoznawania wzorców i korelacji pomiędzy nimi. W stosunkowo łatwy wykrywane są więc wszelkie nietypowe zachowania zarówno ze strony użytkownika, jak i hosta czy samej sieci. Technologia analityki urządzeń Al Engine zapewnia praktycznie nieograniczoną widoczność. Wszelkie aktywności są więc nie tylko monitorowane, ale również analizowane pod kątem ewentualnego zagrożenia bezpieczeństwa. To pozwala na bardzo szybkie wykrywanie ewidentnych zagrożeń lub też sytuacji, które mogą stać się zagrożeniem. W rezultacie natychmiast podejmowane są wszelkie kroki ochronne, polegające na ochronie i aktywnej reakcji na wszelkie zagrożenia cyfrowe innymi słowy działania, służące usunięciu zagrożeń i jednoczesnemu zabezpieczeniu danych.

Więcej informacji: http://it.emca.pl/logrhythm/

Comments are closed.

Post Navigation